Genel

Logo Tasarımı Neden Önemlidir?

Her ne konuda olursa olsun görsel detaylar her zaman daha dikkat çekici etkiye sahiptir. Görsel içeriğin ön planda olduğu unsurlarla hayatınızın her noktasında karşılaşabilirsiniz. Bir markanın, ürünün veya hizmetin tanıtımı için bile reklamcılığın ilk dönemlerinden beri görsellik daha ağırlıklı olarak kullanılır. Tüketici üzerinde daha fazla etkiye sahip olan görsellik, kurumsal dünyada ise logo olarak karşınıza çıkar. Bir marka veya şirketin logosu aslında, tüketicinin kurumsal yapıya karşı ilk izlenimini yaratır. Tüketicinin ilk gördüğü veya yoğun olarak göreceği şirketinize dair en temel şey olması, titiz çalışmayla oluşturulmasını gerektirir. Tüketicinin ilgisini çekerken aynı zamanda da kurumsal kimliğinizi yansıtacak ve değer katacak bir çalışma profesyonel logo tasarımı ile sağlanabilir.

Logo, bir yapının kurumsallaşma veya markalaşma sürecinin başlangıcıdır. En küçük işletmeden, uluslararası şirketlere kadar her bir kurumsal yapının sadece kendisine özel olan bir logoya sahip olması gerekir. Reklam kanallarından, sosyal medyaya ve hatta ürün ya da hizmetlerde bu logonun kullanımını gerçekleştireceksiniz. Her yerde şirketinizle ilgili tüketicinin karşısına çıkacaktır. Logo bir markanın, bir şirketin kurumsal kimliğini oluşturan en temel unsurdur. Logoyu kullandığınız her yerde tüketicinin şirketinizi, ürün veya hizmetlerinizi tanıyabilmesini sağlar. Tüketicide bu etkiyi oluşturacak ve rakiplerinize fark yaratmanızı sağlayacak bir logo ise ancak profesyonel logo tasarımı ile sağlanabilir.

Logo tasarımı yapılırken çok fazla detay göz önünde bulundurulmalıdır. Logoda kullanılacak genel tasarım, kullanılacak renkler, kullanılacak harfler ve yazılar tamamen özgün olmalıdır. Tüketicinin ilk gördüğü anda dikkatini çekecek özgün ve kaliteli logo, aynı zamanda kurumsal imajınızı da başarıyla yansıtmalıdır. Markanızın logosun gören tüketicinin, markanıza ilişkin profesyonel bir izlenim edinebilmelidir. Hedef kitlenize sunduğunuz ürün ve hizmetlerdeki profesyonelliğinizi ve kalitenizi tüketiciye ilk olarak logonuz anlatacaktır.

Markanıza Özel Logo Tasarımı

Markanız için logo tasarımı hazırlanırken öncelikle genel sektör ve Pazar araştırması gerçekleştirilir. Aynı sektörde veya farklı sektörlerde de olsa farklı bir markayla benzerlik gösterecek logolar, markanız için ciddi bir değer kaybına neden olur. Logoda kullanılan renklerin tonlarından, sembol ve şekillerin yapısına kadar her bir detayın özgün olmasını sağlıyoruz. Özgün logo, temsil ettiği markanın kimliğini doğru ve anlaşılır şekilde yansıtılabilmelidir. Markanızın logosunu oluşturma sürecinde hizmet sektörünüzü, firma politikanızı, hedef kitlenizin alışkanlıklarını ve ticari etkenleri değerlendiriyoruz. Profesyonel tasarım sürecinde, sözlü ifade edilen her şeyi görsel olarak aşama aşama da görmenizi sağlayacak, interaktif çalışma gerçekleştiriyoruz.

Kaliteli, markanızın kimliğini yansıtan ve tüketicide oluşturmak istediğiniz etkiyi en iyi şekilde aktarabilmenizi sağlayacak logo tasarımı konusunda firmamızdan destek alabilirsiniz. Uzman ekibimizle ortaya çıkartacağımız markanıza özel logo ile her zaman rakiplerinizin bir adım önünde yer alabilirsiniz. Her sektörden, her bir kurumsal oluşum için profesyonel tasarımlar hazırlayabilen uzman tasarım ekibimizle doğrudan iletişimde kalabildiğiniz bir hizmetten faydalanabilirsiniz.

Soru Cevap

Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

Çağımızda yazılım teknolojisinin gelişimi ve firmamızın bu gelişimi yakından takip ederek, entegre olması en yenilikçi logo tasarımı hizmetlerinden faydalanmanızı sağlar. Günümüzün en gelişmiş tasarım programları, uzman tasarım ekibimizin yönetiminde, markanız için en iyi çözümleri sağlamaktadır.

Logo Tasarım Süreci Nasıldır?

Kurumsallaşmanın ilk adımı olan logo yaptırmak istediğinizde iletişim kanallarımız üzerinden firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Uzman ekibimiz tarafından markanızı ve sektörünüzü kapsayacak bir analiz gerçekleştirir. Hedefleriniz ve isteklerinizle bir araya getirilen analiz verileri üzerinden birden fazla alternatifli ön logo tasarımları hazırlanır. Müşterilerimize yapılan sunumun ardından logonun tasarımı için izlenecek son yol haritası da ortaya çıkartılır.

«
»