Genel

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Tıpkı sizin için olduğu gibi markanızın da adeta dış görünüşüyle kendini ifade edebiliyor olması gerekir. Bir markanın kendisini nasıl ifade edeceği ise kurumsal kimlik ile belirlenir. Kurumsal kimlik, bir marka veya bir işletme için imzası niteliği taşır. Görselliğinden, ürün veya hizmet çeşitliliğine, tüketiciye yaklaşımına kadar her bir detay markanın kimliğini oluşturur. Toplum yaşamında bir kişi veya bir şey hakkındaki ilk izlenim, sonraki süreçteki tutumu ve yaklaşımı doğrudan etkileyecektir. Doğru ve profesyonelce oluşturulacak kurumsal kimlikle markanızın, tüketici üzerindeki ilk izleniminin son derece başarılı olması sağlanabilir.

Şirketinizle ilişkili olan her bir detay, kurumsal kimliğinizin kapsamına girer. Şirket logonuz, kartvizitleriniz, web siteniz, reklam araçlarınız, ofis veya mağaza dekorasyonunuz ve hatta çalışanlarınıza kadar her bir şey doğrudan kurumsal kimliğinizle ilgilidir. Markanız için oluşturulan kurumsal kimlik ile tüketiciye işinizi ne kadar ciddiye aldığınızı ve müşterilerinize verdiğiniz önemi gösterirsiniz.

Kurumsal Kimlik Tasarımında Logonun Önemi

Kurumsal kimliğin ilk adımı logoyla başlar. Bir fikrin veya bir girişimin kurumsallık kazanması ya da markalaşması logo sahibi olmasıyla başlar. Şirketinizin reklamlarından, ofis ve mağazalarına, ürün ve hizmetlerinden, ofis ve sunum araçlarına kadar her yerde başta oluşturacağınız logoyu kullanırsınız. Daha sonraki süreçte değiştirilmesi marka değerinize ve güvenirliliğinize ciddi zarar oluşturabileceğinden logo tasarımının mutlaka en başından itibaren profesyonelce hazırlanması gerekir. Firmamız kurumsal kimlik çalışmanız için hedef kitlenizi, faaliyet gösterdiğiniz sektörü ve hedeflerinizi dikkate alarak, logo tasarımını gerçekleştirir.

Logo tasarımının ardından tüketici üzerinde etki oluştururken, amacınızı ve vaatlerinizi tüketiciye en iyi şekilde aktaracak ve bunu da kurumsal imajınızla uyumlu şekilde yapacak slogan çalışması gerçekleştirilir. Kurumsal kimliğinizin temel parçaları olan logo ve slogan, tüketicinin her gördüğü yerde markanızı tanımasını ve rakiplerinize göre bir adım öne geçmenizi sağlar. Ticari güvenirlilik ve devamlılık için sağlam ve profesyonelliğe uygun kurumsal kimliğe sahip olmanız, markanızın gelişimi için büyük bir önem taşır.

Kurumsal kimliğiniz markanızın tüketicinin aklında yer tutmasını sağlar. Başarılı bir tanıtım çalışmasının altında yatan en önemli şeyde bu sebeple markanız için oluşturulacak kurumsal kimliktir. Küçük ölçekli işletmelerden, uluslararası devlere kadar her bir kurumsal yapı için profesyonelliğini ve imajını en iyi şekilde yansıtacak kurumsal kimlikler kullanılır. Modern çağın ticaret dünyasının fırsatlarını yakalamak ve markanızın büyüyen bir yapıya sahip olmasını istiyorsanız, firmamızın kurumsal kimlik hizmetlerinden faydalanmanız, sizi geleceğe taşıyacaktır. Globalleşen ticaret dünyasında sizde markanızla bir yer edinebilirsiniz.

Marka popülaritenizi arttıran, müşterilerinizde güven duygusu oluşturacak ve kurumsal prestijinize değer katacak kurumsal kimlik ile ticari dünyadaki ön yüzünüzü oluşturursunuz. Kurumsal kimliğinizi oluştururken yapacağınız en ufak hatalar ve profesyonellikten uzak acemilikler, marka değerinize ve güvenirliliğinize ciddi manada zarar verecektir.

Soru ve Cevap

Kurumsal Kimlik Hizmeti Neleri İçerir?

Markanızı tanıtacak, hedef kitlenizi genişletecek ve değer kazandıracak her bir detay kurumsal kimlik hizmeti kapsamında bulunur. Markanıza ilişkin logo tasarımı, kartvizit tasarımı, ofis malzemeleri tasarımı kurumsal kimliğiniz bir parçası olduğundan hizmet kapsamında yer alır. Ayrıca markanızın ticareti globalleştiren internetteki varlığının en temel parçası olan web sitesi tasarımı da hizmetin içerisinde yer alır.

Kurumsal Kimlik Ne İşe Yarar?

Kurumsal kimliğiniz, hedef kitlenizde bulunan kişilerin aklında yer tutmanızı sağlar. Ayrıca markanızın güvenirliliğini ve profesyonelliğini yansıtır. Dolayısıyla markanızı büyütmek ve daha ciddi ticari hacme ulaşmak ve devamlılığınızı sağlamak için kurumsal kimliğinizin profesyonelce hazırlanmış olması gerekir.

Kurumsal Kimlik Oluşturma Süreci Nasıl İşler?

Firmanız için kurumsal kimlik tasarımı talep ettiğinizde uzman ekibimiz tarafından kapsamlı bir ön değerlendirme yapılır. Sunum ve interaktif toplantılar dahilinde hedefleriniz ve beklentileriniz dinlenir. Uzmanlarımız markanızı, sunduğunuz ürün ve hizmetler ile birlikte hedeflerinizi tam olarak anladıktan sonra oluşturdukları yol haritası üzerine kurumsal kimliğinizi yaratır.

«