Genel

Dijital pazarlama önemi ve ne için yapılır?

Dijital pazarlama sayesinde sunmuş olduğunuz hizmeti ya da satışını yaptığınız ürünü geniş kitlelere duyurabilir ve popülaritenize arttırabilirsiniz. Ülkemiz özelinde yapılan araştırmalarda %70 civarında oldukça yüksek bir oranda aktif bir internet kullanıcısı bulunuyor. Kalan %30’luk kesimin büyük bir çoğunluğu da pasif kullanıcı konumunda. Kimi masa üstü bilgisayardan, kimi cep telefonundan, kimi de tablet üzerinden bir şekilde internete erişim sağlayabiliyor. Sizlerde bu kullanıcılara dijital olarak pazarlamada bulunabilir ve tamamına ulaşabilirsiniz.

Dijital pazarlamayı hemen her şekilde yapabilmek mümkün. Sosyal medya üzerinden, tanıtıcı bir mail ile, bloklara verebileceğiniz küçük reklamlar ya da online olarak tasarlayacağınız afiş ya da broşürlerle kendinizi tanıtabilirsiniz. Üstelik erişmek istediğiniz grubu seçme şansınızda var! Örneğin makyaj malzemeleri satan bir firmanın; makyaj & bakım üzerine farklı içerikler üreten ve kullanıcılarının tamamının bu alana ilgi duyan insanlar olması sizin orada vereceğiniz bir reklamla işleyişinizi birden değiştirebilir. Kimseye duyuramadığınız, tanıtımını yapamadığınız ürünleri tam da ilgisini çeken kişilere rahatlıkla ulaştırabilir ve satışını yapabilirsiniz. Ya da sosyal medyadaki bu insanlar üzerine kurulmuş olan hesaplarla iletişime geçip onlarla kurabilecek ortaklıklarınız sizleri tahmin ettiğinizden çok daha yukarılara taşıyabilir.

Siz de dijital pazarlamanın gücüne ve ulaşabileceğiniz kitle sonrasında alabileceğiniz geri dönüşlere inanın. Devir teknoloji devri ve sizde bu imkânı en doğru şekilde hiç geç kalmadan ivedi bir şekilde kullanmalısınız.

«
»